BUKO u prezydenta RP

3 czerwca 2014   Gostycyn  Imprezy     Komentarze: 0

To niezwykłe wyróżnienie dla Stowarzyszenia BUKO.

Udając się na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego nikt nie spodziewał się, że organizacja z Piły będzie jedną z pięciu zaproszonych przez głowę państwa do Pałacu Prezydenckiego na obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Na 27 maja zaproszenie prezydenckie otrzymali prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie i tylko pięć stowarzyszeń z terenu całego kraju.

Stowarzyszenie BUKO znalazło się w zaszczytnym gronie, które Kapituła Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP pod przewodnictwem profesora Jerzego Regulskiego wyróżniła za inicjatywę „Wieś tematyczna Górnicza Wioska kopalnią ekonomii społecznej w uznaniu za aktywność obywatelską w najmniejszych społecznościach”. Zauważono i doceniono tę inicjatywę spośród prawie 200 zgłoszonych inicjatyw z terenu całego kraju.

Uznajemy to za ogromny sukces i nobilitację do dalszej, jeszcze bardziej aktywnej działalności na rzecz rozwijania idei ekonomii społecznej i wsi tematycznej „Górnicza Wioska”. Prezydenta zaintrygował temat podziemnego górnictwa węgla brunatnego w województwie kujawsko-pomorskim, mieliśmy więc w trakcie rozmowy okazję zaproszenia go do odwiedzenia wioski górniczej jak i przepięknych Borów Tucholskich. Prezydent Komorowski obiecał, że jak tylko będzie mieć okazję to z przyjemnością odwiedzi tak ciekawe miejsce prowadzone przez tak aktywnych mieszkańców.

Powiedział po spotkaniu z prezydentem Komorowskim prezes Stowarzyszenia BUKO Wojciech Weyna.

W trakcie tych kilku godzin pobytu w Pałacu Prezydenckim delegacja z Piły miała okazję poznać wielu samorządowców z którymi wymienili spostrzeżenia i uwagi dotyczące współpracy samorządów lokalnych z organizacjami pozarządowymi. Usłyszeli o wielu dobrych praktykach stosowanych w tym zakresie w gminach, powiatach i miastach naszego kraju. Spotkanie było ogromnym przeżyciem oraz cennym doświadczeniem. Znalezienie się w gronie pięciu dostrzeżonych organizacji z terenu całego kraju jest również ogromnym sukcesem lokalnej społeczności Piły.

Źródło: BUKO (buko.las.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl