Weekend z nietrzeźwymi rowerzystami

12 kwietnia 2017   Gostycyn  Śliwice     Komentarze: 0

Mimo licznych apeli Policji, by wszelkimi pojazdami kierować tylko będąc trzeźwym, nie wszyscy biorą sobie te wezwania do serca. W miniony weekend tucholscy policjanci zatrzymali 4 uczestników ruchu pod wpływem alkoholu. Wszyscy kierowali rowerami.

Wszystkie zatrzymania miały miejsce w sobotę (08.04). Do pierwszego z nich doszło ok. godz. 13 w Bagienicy (gm. Gostycyn). Patrol Ruchu Drogowego zatrzymał kierującego rowerem 51-letniego mieszkańca gm. Gostycyn. Policjanci podczas kontroli wyczuli od mężczyzny alkohol, dlatego podali go kontroli trzeźwości. Urządzenie wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 51-latka wynosi 1 prom.

Kolejni amatorzy jazdy po alkoholu zostali zatrzymani godzinę później na trasie Śliwice – Rosochatka. Funkcjonariusze patrolując trasę zauważyli trzech rowerzystów, którzy na widok radiowozu zsiedli z rowerów i zaczęli je prowadzić. Policjanci podjęli decyzję o kontroli. Jak się okazało, dwóch spośród trzech mężczyzn kierowało rowerami, mimo, że wcześniej spożywali alkohol. W organizmie 33-letniego mieszkańca gm. Śliwice i jego 25-letniego brata, stężenie alkoholu wynosiło ok. 2,5 prom. Dodatkowo, młodszy z nich posiadał już sądowy zakaz kierowania rowerami, wydany przez Sąd Rejonowy w Tucholi, dlatego, oprócz wykroczenia, odpowie za przestępstwo nie stosowania się do wyroku sądowego. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Prawie 1 prom. miała natomiast 50-letnia rowerzystka poddana kontroli stanu trzeźwości przez funkcjonariuszy z posterunku w Gostycynie. Policjanci zatrzymali kobietę ok. godz. 19.30 w Pile (gm. Gostycyn). Wyczuwalna woń alkoholu skłoniła funkcjonariuszy do sprawdzenia jej stanu trzeźwości. Jak się okazało, mieszkanka gm. Gostycyn wsiadła na rower pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Teraz, podobnie jak pozostali nietrzeźwi rowerzyści, odpowie za wykroczenie kierowania w stanie nietrzeźwości. Wszystkim grozi areszt lub grzywna, zaś dodatkowo sąd może orzec zakaz kierowania rowerem.

Źródło: KPP Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl