Koncert godny finału (ZDJĘCIA)

27 sierpnia 2017   Aktualności  Tuchola     Komentarze: 0

Pożegnaliśmy tegoroczną edycję Międzynarodowego Letniego Festiwalu Organowego.

W niedzielę (27.08) w kościele Bożego Ciała w Tucholi po raz ostatni, po wieczornej mszy świętej, rozbrzmiała muzyka. Tym razem prócz organów usłyszeliśmy orkiestrę Morskiego Oddziału Straży Granicznej (MOSG). Koncert składał się z trzech części. Pierwsza należała do Marcina Armańskiego, w wykonaniu którego usłyszeliśmy m.in. Toccatę i fugę d-moll Johanna Sebastiana Bacha i Scherzo ze „Snu nocy letniej” Felixa Mendelssohna. W drugiej części zaprezentowała się Orkiestra MOSG pod dyr. Jarosława Rywalskiego. Jak przystało na orkiestrę z Gdańska, nie zabrakło “Morskich opowieści”, ale długie owacje wywołało też wykonanie “Hallelujah” Leonarda Cohena. Kulminacją i najciekawszą jednak była część trzecia w trakcie której usłyszeliśmy utwory wykonane wspólnie przez orkiestrę i Marcina Armańskiego na organach. Długimi owacjami na stojąco widzowie dali wyraz swojego zadowolenia. Zaś artyści w podziękowaniu, nie bez przyjemności, bisowali.

Tak pożegnaliśmy VII już Międzynarodowy Letni Festiwal Organowy. Skromniejszy i jeden koncert, który się nie odbył dwa tygodnie temu. Powodem oczywiście była nawałnica, która nawiedziła nasz region z piątku na sobotę (11/12.08).

Tuż po koncercie rozmawiałem z dyrektorem Festiwalu Błażejem Musiałczykiem. Potwierdził słowa proboszcza ks. Ireneusza Kalfa – i jednocześnie zaprasza za pośrednictwem portalu Tucholanin.pl w przyszłym roku na VIII edycję Festiwalu. Zdradził też jakie jest jego marzenie – występ orkiestry symfonicznej na koncercie inauguracyjnym. Prawda, że brzmi fantastycznie. Orkiestra symfoniczna połączona z brzmieniem rozbudowanych tucholskich organów? Trzymamy kciuki za powodzenie i do zobaczenia za rok na Międzynarodowym Letnim Festiwalu Organowym.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl