Smak świąt, kolędy i prezenty pod choinkę

17 grudnia 2012   Śliwice     Komentarze: 0

W niedzielę (16.12) odbył się coroczny Bożonarodzeniowy Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Śliwice. W tym roku tematem konkursu były zupy. Każde z 5 Kół startujących w konkursie przygotowało 3 zupy, które poddano ocenie. Królowały grzybowa, rybna i barszcz, ale pojawił się także kompot z suszonych owoców przedstawiony do oceny przez KGW Lińsk oraz zupa śliwkowa z naleśnikami, którą zaproponowało KGW Śliwiczki. W całym budynku roznosiły się wspaniałe świąteczne zapachy, a pięknie udekorowane stoły wprost zapraszały, aby przy nich zasiąść. Niełatwego zadania oceny startujących w konkursie drużyn podjęły się Izabela Złotowska – dyrektor GOK Cekcyn oraz Justyna Barwik i Beata Walenty pracujące w tymże GOK-u. Ocenie podlegał nie tylko smak potraw, ale także ich dekoracja oraz wystrój stołu. Po degustacji i obejrzeniu stołów jury udało się na obrady. W tym czasie na scenie odbył się konkurs dla pań z KGW. Zadanie nie było łatwe, panie musiały z zawiązanymi narysować choinki i je ozdobić. Jury za najpiękniejszą uznało choinkę narysowaną przez panie z KGW Lipowa.

Niedziela była w GOK-u nie tylko dniem wspaniałej bożonarodzeniowej kuchni, ale także dniem świątecznej muzyki. W koncercie kolęd i pastorałek zaprezentowali się uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego działającego przy GOK Śliwice oraz młodzież uczęszczająca do Regionalnej Akademii Piosenki prowadzonej przez pana Andrzeja Żółkosia. Atmosferę świąt przybliżyli wszystkim obecnym gitarzyści prowadzeni przez Tomasza Kotowskiego i Krzysztofa Kozłowskiego, akordeoniści prowadzeni przez Waldemara Jażdżewskiego oraz pianiści i grający na keyboardach uczniowie Anny Matusiewicz oraz Romana Mechlińskiego i Waldemara Jażdżewskiego. Na scenie wystąpiły także uczennice państwa Blaumann, grające na saksofonie, flecie poprzecznym i trąbce. Wokalne popisy zaprezentowali także członkowie zespołu „Septet”.

Ci, którzy szukali pomysłu na wspaniały świąteczny prezent mieli okazję zakupić niepowtarzalne drobiazgi na kiermaszu świątecznym. Swoje prace zaoferowali:
Barbara Prondzińska – dekoracje świąteczne,
Urszula Redzimska – biżuteria,
Dorota Patyna – chatki z piernika,
Adam Węsierski – książki,
IV Drużyna Wielopoziomowa „Buki” – ozdoby i dekoracje świąteczne,
pani Kuźmińska z Cekcyna – ręcznie malowane bombki i inne dekoracje świąteczne.

Po dość długich obradach na scenie pojawiło się jury konkursu kulinarnego. Jury przyznało dyplomy za udział dla KGW Lipowa i Lińsk. Miejsce 3 zajęło KGW Śliwiczki, miejsce 2 przypadło KGW Śliwice. Zaszczytne 1 miejsce zajęły panie z KGW Brzeźno.

Źródło: GOK Śliwice (goksliwice.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl