3 tysiące lat Biblii w 30 minut (ZDJĘCIA)

11 stycznia 2024   Imprezy  Tuchola     Komentarze: 0

Niezwykła wystawa na której można dotknąć, wziąć do ręki eksponaty. W sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury zmieściły się trzy tysiąclecia najpopularniejszej na świecie Księgi – Biblii. Wystawa, przygotowane przez Fundację Aeropag z Jastrzębia Zdroju, zagościła w Tucholi dzięki staraniom pastora Kościoła Słowo Życia w Tucholi Macieja Górki. W 30-minutową historię powstania i tłumaczeń Pisma Świętego zabrał uczestników wernisażu wystawy Dariusz Czyszczoń z Fundacji Aeropag. Wśród eksponatów znajdują się repliki rękopisów, kamiennych tablic, pergaminowych zwojów, starodruków i nie tylko. Prelegent z barwnie opowiadał o zwojach z Qumran, Kodeksie z Aleppo, Dekalogu, Torze, Septuagincie, Vulgatacie, Biblii Gutenberga, Biblii Gdańskiej czy Biblii Radziwiłłowskiej. Podczas wystawy na chętne osoby czeka darmowy egzemplarz Uwspółcześnionej Biblii Gdańskiej.

Fundacja Areopag działa od 1990 roku. Zajmuje się organizowaniem wystaw i zakładaniem bibliotek. Organizowaniem konferencji chrześcijańskich, imprez kulturalnych, szkoleń a także wydawaniem książek i prowadzeniem działalności naukowej. Na swojej stronie umożliwia wirtualny spacer po wystawie historii Biblii: wystawabiblii-online.pl

Ekspozycję będzie można oglądać do 26 stycznia.

Organizatorami wystawy są: Tucholski Ośrodek Kultury, Kościół Słowo Życia w Tucholi oraz Fundacja Areopag z Jastrzębia Zdroju.
Patronami medialnymi wydarzenia są: Tygodnik Tucholski, Tucholanin.pl i TOKIS – PRESS TV NEWS.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl