Dorośli pisali dyktando (ZDJĘCIA)

24 marca 2017   Tuchola     Komentarze: 0

Pisali też samorządowcy – sprawdź, kto się odważył stanąć w ortograficzne szranki.

Co roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbywa się dyktando dla uczniów. Po raz pierwszy odbył się również dla dorosłych. Pierwsza edycja Dyktanda dla dorosłych o gęsie pióro Kawaleria Maltańskiego odbyła się w piątek (24.03) w ZSO Tuchola. Profesjonalnie przygotowane przedsięwzięcie rozpoczęło się od krótkiej inscenizacji historycznej w wykonaniu uczniów liceum i gimnazjum. Pojawiła się w nim postać Kawalera Maltańskiego i patrona Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi Bartłomieja Nowodworskiego.

Do dyktanda przystąpiło 16 osób. Wśród nich komendant PSP Tuchola Dariusz Goźliński, proboszcz parafii Bożego Ciała w Tucholi Ireneusz Kalf. Sprawdzić swoją wiedzę z ortografii, gramatyki i interpunkcji odważyli się sprawdzić przedstawiciele władz. Przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi Paweł Cieślewicz, starosta tucholski Michał Mróz i członek Zarządu powiatu tucholskiego Jerzy Kowalik.

Tekst przygotował wicedyrektor ZSO Wojciech Ziółkowski. Ma ma swoim koncie literackie dokonania, sztuki pisane dla Masque – grupy teatralnej szkoły oraz Kabaretu Sanatorium Uniwersytetu Trzeciego Wielu, a także wiersze dla dzieci. Tym razem przygotował wierszowaną wersję biografii Bartłomieja Nowodworskiego.

Wyniki dyktanda poznamy w sobotę (24.03). Nie wszystkie jednak – prace uczestników są kodowane, a to oznacza, że komisja sprawdzając prace nie wie, kto je pisał. Odkodowane będą jedynie trzy najlepsze. Ich autorzy w sobotę otrzymają złote, srebrne i brązowe gęsie pióra Kawalera Maltańskiego.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl