Ewa Kopacz w Tucholi (ZDJĘCIA)

30 marca 2014   Tuchola     Komentarze: 0

Spotkała się z seniorami w Tucholskim Ośrodku Kultury w sobotę (29.03). Mówiła o rządowym projekcie aktywizacji osób w wieku 50+ i odpowiadała na pytania. Odwołała wszystkie inne spotkania w regionie. Do Tucholi jednak dotarła, na zaproszenie Haliny Giłki – prezesa Stowarzyszenia Via Natura. Stowarzyszenie często organizuje dla seniorów wyjazdy do bydgoskich teatru czy opery.

Marszałek spotkanie rozpoczęła od mini-wykładu na temat rządowych inicjatyw podejmowanych i opracowywanych na rzecz seniorów. Wspomniała o projekcie sejmu dla seniorów, który ma szansę „obradować” już w przyszłym roku w Dniu Babci i Dziadka 21i 22 stycznia. Pochwaliła się także osobistą inicjatywą, która doprowadziła do powstania stałej sejmowej komisji do spraw senioralnych. „To wy powiecie politykom, czego wam potrzeba” – stwierdziła marszałek.

Ewa Kopacz przypomniała, że na szczeblu samorządowym seniorzy mogą czynnie uczestniczyć w życiu politycznym. Możliwość tworzenia gminnych rad seniorów daje znowelizowana pod koniec 2013 roku ustawa o samorządzie terytorialnym.

Dużo czasu poświęciła mówiąc o roli osób starszych w społeczeństwie. Społeczeństwo nie może odstawiać seniorów na boczny tor, musi korzystać z ich mądrości,wiedzy i doświadczenia – podkreślała Ewa Kopacz. Nie zapomniała o bolączkach codziennego życia, drogich lekach, wizytach u lekarzy. Wielu chorób można by uniknąć systematycznie diagnozując swój organizm. Dzielcie się swoi doświadczeniem z młodszymi pokoleniami – mówiła marszałek do słuchaczy.

Na sali obecni byli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem, którym marszałek gratulowała osiągnięć, podkreślając jednocześnie, że UTW to najlepsza inicjatywa dla seniorów.

Na spotkaniu byli obecni parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej poseł Teresa Piotrowska i senator Andrzej Kobiak.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl