Galeria Sportu Tucholskiego otwarta (ZDJĘCIA)

16 czerwca 2014   Tuchola     Komentarze: 0

Miesiące pracy, zbierania pamiątek, zdjęć, pucharów, medali dyskusji kosztowało przygotowanie Galerii Sportu Tucholskiego, która powstała w holu hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi. Inicjatorem docenienia i zachowania w pamięci największych sportowców związanych z Tucholą jest Paweł Cieślewicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi. Pieniądze, które wyasygnowano z budżetu gminy to nie wszystko, nie do przecenienia jest wkład pracy, poświęcenie czasu i wysiłek osób, które przy powstaniu Galerii opracowały społecznie. Im podziękował dyrektor OSiRu Janusz Zawadziński.

Galeria nie jest skończona, zamknięta. Liczymy na to, że znajdą się jeszcze pamiątki po sportowcach, o których pamiętać musimy – mówił burmistrz Tadeusz Kowalski. Janusz Zawadziński liczy również, że znajdą się zdjęcia obiektów sportowych, których nie ma, basenu, stadionu przy ul. Świeckiej, pierwszej kręgielni tucholskiej. Jedna gablot poświęcona jest aktualnościom sportowym. To miejsce, które będzie się zmieniać najbardziej dynamicznie. Obecnie wystawione są w niej trofea, jakie zdobyła Kinga Szweda, tucholska policjantka, mistrzyni Europy w fitness sylwetkowym.

Na skromnej uroczystości, wśród nielicznych gości była zasłużona dla Tucholi Irena Starzyńska – Górska, urodzona w 1932 roku mieszkanka Wielkiego Mędromierza, która w 1958 reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Europy w Sztokholmie. Startując z kontuzją łokcia zajęła wysokie 10 miejsce.

Żal, że zabrakło na uroczystości młodych sportowców, dla których obok treningów takie chwile powinny być ważną lekcją historii sportu. Podczas otwarcia Galerii Sportu Tucholskiego była kapitalna okazja aby przekazać młodemu pokoleniu sportowego ducha. Historie jak niegdyś wyglądały treningi, że trenowało się przez siebie wykonanymi oszczepami, kulami, że ważniejszy od dobrego stroju, wyposażonej hali, markowego sprzętu był zapał i chęć osiągania coraz lepszych wyników. Pozostaje nadzieja, że inicjatorzy powstania Galerii Sportu pójdą dalsze inicjatywy zorganizowania m międzypokoleniowych spotkań sportowców.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl