Kto wygrał III Milę Tucholską (ZDJĘCIA)

13 lipca 2015   Imprezy  Sport  Tuchola     Komentarze: 0

Wcześniej Mila Hydrotoru, od trzech lat Mila Tucholska ściąga na stadion Ośrodka Sportu I Rekreacji w Tucholi biegaczy. Mierzą się na dystansie 1609 metrów i 34 centymetrów. Rywalizowała czołówka krajowa biegaczy średniodystansowych, a także zawodnicy z Tucholi i okolic, juniorzy i dzieci do lat 7 i do 13 lat. III Tucholską Milę rozegrano w niedzielę (12.07).

W biegu kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Dominika Nowakowska (4:39,5). Reprezentantka Polski i finalistka ostatnich Mistrzostw świata w Moskwie (na 5000 m), przygotowująca się do Mistrzostw Polski (przyszły weekend w Krakowie) z dużą przewagą pokonała Martę Krawczyńską (4:58,6), tryumfatorkę I Mili Tucholskiej i Kamilę Pobłocką (5:07,3). W głównym biegu mężczyzn po długim finiszu, podobnie jak rok temu, zwyciężył zawodnik MKS Chojniczanka, Damian Rudnik (4:14,2). Za Damianem finiszowali Andrzej Rogiewicz (4:15,8) i Michał Kulpa (4:17,1).

W rywalizacji lokalnych biegaczy ciekawie wypadła konfrontacja trenera Marka Wojtasa ze swoimi podopiecznymi. Nauczyciel uległ ostatecznie Łukaszowi Kensikowi i zajął drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium stanął Patryk Frąckowski. Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się debiutująca na dystansie 1609 metrów Paulina Landmesser. Za Pauliną finiszowały Magdalena Wojtas i Alicja Adamczewska. Biegi juniorskie wygrywali w kategorii kobiet: Dominika Grzelak przed Julią Afelt i Dominiką Przybylską, a w kategorii mężczyzn: Michał Kopecki przed Krystianem Szrajberem i Jakubem Rompalskim.

Swoimi biegowymi umiejętnościami popisywały się również najmłodsi lekkoatleci rywalizujący w „Biegach po słodycze”. Do lat siedmiu na dystansie sprinterskim 100 metrów klasyfikacja ułożyła się następująco. Dziewczęta: Ronia Skórcz, Zuzanna Strzałkowska, Marta Wojtas; chłopcy: Kamil Majczewski, Kacper Wojtas, Kamil Andrearczyk. Natomiast 200 metrową odległość pokonywała młodzież do lat 13. W tych biegach najszybciej biegali, wśród dziewcząt: Wiktoria Hinz, Olga Haffke, Maja Kwiatkowska a wśród chłopców: Karol Skórcz, Patryk Andrearczyk i Kacper Wojtas.

Na podstawie tekstu OSIR Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl