Pseudokibice demolowali lokal gastronomiczny

27 stycznia 2014   Na sygnale  Tuchola     Komentarze: 0

Teraz staną przed sądem, sprawdź za co

W niedzielę (26.01) przed godziną 19.00 tucholscy policjanci przyjęli zgłoszenie interwencji z jednego z lokali w mieście. Doszło tam do zakłócenia porządku. Na miejscu policjanci zastali kilkunastu awanturujących się mężczyzn, których elementy ubioru jednoznacznie wskazywały na fakt, że są kibicami bydgoskiego klubu sportowego. Większość z nich była pijana. Używali wulgarnych słów, rozbijali szklanki i butelki, rzucali keczupem. Policjanci zatrzymali 18 mężczyzn. Wszyscy zostali doprowadzeni do komendy. Wśród nich znalazło się 9 mieszkańców Bydgoszczy, 8 Tucholi i Sępólna Krajeńskiego.

Po ustaleniu sprawców zakłócenia porządku i zniszczenia mienia, trzech z zatrzymanych trafiło do policyjnego aresztu. W celu wytrzeźwienia, do pomieszczenia dla osób zatrzymanych trafiło kolejnych dwóch mężczyzn. 19-letni mieszkaniec Sępólna, który podczas wykonywania czynności w budynku komendy zniszczył krzesło, znieważył i szarpał policjanta również trafił do policyjnej celi. Pozostałe osoby po wylegitymowaniu zostały zwolnione do domu.

W poniedziałek (27.01) po wytrzeźwieniu dwóch mężczyzn zostało zwolnionych. Trzech usłyszało zarzuty zakłócenia porządku publicznego i uszkodzenia minia. 19-latek oprócz uszkodzenia mienia, usłyszał zarzuty dotyczące znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza policji. Wkrótce o ich losie zadecyduje sędzia.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl