Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie w finale wojewódzkim XVIII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” (ZDJĘCIA)

29 kwietnia 2018   Sport  Tuchola     Komentarze: 0

10 kwietnia 2018 r. na Stadionie Miejskim w Świeciu odbył się finał województwa kujawsko-pomorskiego Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Jest to największy młodzieżowy turniej piłkarski w Polsce. Uczestniczą w nim dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, do lat 10, do lat 12. Zwycięzcy finałów wojewódzkich rozgrywają finał ogólnopolski na Stadionie Narodowym w Warszawie.
W tym roku do finału wojewódzkiego w kategorii U-10 (chłopcy do lat 10) awansowały 24 drużyny ze wszystkich powiatów naszego województwa. Wśród nich znalazła się także drużyna FAIRPLAYERZY KIEŁPIN, składająca się tylko z uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Kiełpinie.
Niestety, pomimo zaciętej walki i wielkiego serca trzecioklasistów do gry, w grupie rówieśników z najlepszych młodzieżowych klubów piłkarskich województwa, nie udało się FAIRPLAYEROM awansować do ćwierćfinału. Zakończyli rozgrywki na fazie grupowej. W nagrodę za udział w finale otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki.
Młodym piłkarzom należą się słowa uznania za sportową postawę, wielkiego ducha walki i godne reprezentowanie szkoły. Drużynę FAIRPLAYERZY KIEŁPIN reprezentowali: Oliwia Radziejewska, Julia Gwizdała, Oliwia Jeszka, Kamil Czajkowski, Szymon Glaza, Igor Grzona, Dominik Ot i Adam Radziejewski. Opiekunowie: Hanna Szmelter i Wiesław Maluchnik.

Tekst: Hanna Szmelter

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl