WOŚP w Tucholi

28 stycznia 2022   Tuchola     Komentarze: 0

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w tym roku po raz 30. Jubileuszowa zbiórka już trwa, choć wielki finał czeka nas w niedzielę 30 stycznia. Sztaby w całej Polsce organizują licytacje na rzecz WOŚP. Te sygnowane przez tucholski sztab znajdziecie TUTAJ. Obrazy, wytwory rękodzielnicze, gadżety, przysmaki borowiackie, atrakcje dla kolekcjonerów, vouchery na usługi, wstępy na imprezy, kursy jazdy konnej, śpiewu, gry na instrumentach, nauka wspinaczki. Samorządowcy – burmistrz Tadeusz Kowalski i starosta Michał Mróz zachęcają do licytacji dnia w swoich fotelach. Kogo jednak kręcą licytacje na żywo, powinien pojawić się w niedzielę w sztabie WOŚP Tuchola w Tucholskim Ośrodku Kultury.

Atrakcyjnie zapowiada się sobota (29.01). Od 16.00 na orkiestrowej scenie TOKu wystąpią: człuchowski DOFX oraz dwa „nasze” zespoły Gravel Garden oraz Postulat. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą portfeli. Wolontariusze i przy tej okazji będą zachęcać do wsparcia WOŚP.

Dzień wcześniej (piątek 28.01) w orkiestrze WOŚP w Tucholi zaczynają grę sportowcy. W hali OSiR od 16.45 grają siatkarki w turnieju jedynek. W sobotę (29.01) od godz. 12.00 grają dwójki i trójki dziewcząt. Tego dnia w hali ZSLiT rozegrany też będzie XXI Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar 30. Finału WOŚP. Początek o godz. 9.00. W niedzielę (30.01) hala OSiRu gościć będzie uczestniczki XIV Halowego Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar WOŚP w Tucholi. Turniej startuje o 9.00. Również w niedzielę boje toczyć będą amatorzy kręgli. Otwarty Turniej w Kręgle Klasyczne rozpoczyna się o 12.00 2 tucholskiej kręgielni.

W dniu 30. Finału WOŚP tucholski sztab zaprasza wszystkich do Tucholskiego Ośrodka Kultury. Tam od 15.00 czekać będzie wiele atrakcji:

  • pokaz „zatrzymanie podejrzanego”,
  • malowanie twarzy,
  • gry z zabawy dla dzieci,
  • kartonowe miasteczko WOŚP,
  • pracownie szalonego alchemika,
  • kawiarenka, a w niej kultowe gofry,
  • pokaz pierwszej pomocy
  • licytacje na żywo.

O 20.00 tradycyjne Światełko do Nieba. Tym razem w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim.

A na ulicach, skwerach, obiektach sportowych wypatrujcie wolontariuszy w puszkami WOŚP.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl