„Zielono mi” według Agaty Urbańskiej

12 grudnia 2012   Imprezy  Tuchola     Komentarze: 0

We Wtorek (11.12) odbył się wernisaż Agaty Urbańskiej. Na wystawie zatytułowanej „Zielono mi” prezentowane są prace w akwareli, pasteli olejnej i akrylu na płótnie. Tak o wystawie mówi jej autorka:

Tworząc układ wystawy myślałam o pejzażach, które wykonywałam w wolnych wakacyjnych chwilach w plenerze. Chciałam zanotować ulotną chwilę, bez przygotowań koncepcyjnych. Prace wykonałam w ostatnim czasie, są one notatką moich zmagań z naturą, próbą pozostania sobą. Zimna tonacja zieleni okazała się motywem przewodnim… Prezentowany układ jest alternatywnym pokazem do prac w pasteli suchej wykonywanych na zupełnie innej zasadzie…

Agata Urbańska – pochodzi z Tucholi, mieszka i pracuje w Bydgoszczy. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończyła kierunek artystyczno – pedagogiczny, ze specjalizacją malarstwo i ceramika w pracowni profesora Mieczysława Ziomka. Uprawia malarstwo pastelowe, akwarelowe, akryl. Poza malarstwem zajmuje się wizażem, projektowaniem, aranżowaniem wnętrz użyteczności publicznej i prywatnej. Od 1997 r. prowadzi zajęcia z zakresu sztuk pięknych i historii sztuki jako nauczycielka plastyki oraz wiedzy o kulturze w Collegium Salesianum w Fordonie. Przygotowuje młodzież do matury z historii sztuki oraz do egzaminu praktycznego na wyższe uczelnie artystyczne i politechniczne. Od kwietnia 2010 r. prowadzi pracownię plastyczną „Rysownia” z nauką rysunku i malarstwa dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi (mbp.tuchola.pl)
Na podstawie tekstu Pawła Redlarskiego

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl