Już w ten piątek (29.08), niewielkiej Przyrowie mieszkańcy uczczą jubileusz 650 lat istnienia miejscowości.
„Idz(im) na Lofry” – Gmina Gostycyn Izba Regionalna w ramach programu „Ocalone Dziedzictwa. Regionalne izby pamięci”, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza wraz z mieszkańcami Przyrowy, na kolejne wydarzenie.
Przypomnijmy, że w ramach projektu zaplanowano trzy wydarzenia:
- 1 sierpnia 2025 r. w Gostycyn odbył się Spacer z przewodnikiem po historycznych miejscach.
- 29 sierpnia 2025 r. – Przyrowa obchodzi 650-lecia – wystawa plenerowa, spotkania z mieszkańcami, zbiór materiałów archiwalnych i wspólny poczęstunek.
- 10 listopada 2025 r. w Wielkiej Kloni wystawa pamiątek i fotografii z okazji 665-lecia wsi, przygotowana wspólnie z mieszkańcami. Wydarzeniu towarzyszyć będą rozmowy międzypokoleniowe i prezentacje historyczne.
Integralną częścią projektu będzie film promocyjny, dokumentujący wszystkie wydarzenia, zawierający wypowiedzi mieszkańców i ujęcia archiwalne.
Celem projektu jest zachowanie lokalnego dziedzictwa, integracja międzypokoleniowa i promocja aktywnego uczestnictwa w kulturze i życiu społecznym.
Wydarzenia są bezpłatne i ogólnodostępne!
Najbliższe spotkanie już w piątek o godz.13.00.
Zadanie realizowane we współpracy z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” ramach projektu „Ocalone Dziedzictwa. Regionalne izby pamięci”, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
